Tendences Latvijas papīrmalkas tirgū pašlaik atšķiras no izmaiņām Lietuvā un Igaunijā.

Tendences Latvijas papīrmalkas tirgū pašlaik atšķiras no izmaiņām Lietuvā un Igaunijā.

20. septembris, 2010

Publiski pieejama informācija liecina par to, ka sākot ar augusta pēdējo nedēļu vairāki papīrmalkas iepircēji turpināja palielināt iepirkuma cenas. Pirmie šos soļus izdarīja Stora Enso Latvija un Metsaliitto Latvija palielinot cenas egles un priedes papīrmalkai attiecīgi līdz 30 un 31 LVL/m3.

Reaģējot uz izmaiņām, jaunas cenas piedāvāja arī citi papīrmalkas tirgus dalībnieki, vidēji paaugstinot savas cenas par 0,50-1, 00 LVL/m3. Tajā paša laikā, piemēram Lietuvā septembra sākumā gan plātņu ražotāji (piemērām Swedspan Giriu Bizonas), gan papīrmalkas iepircēji Klaipēdas ostā (Belarud, Stora Enso, Domsze Miskas) bija jau nedaudz samazinājuši iepirkuma cenas (1-2 EUR/m3 robežās) skujkoku papīrmalkai. Iespējams, lēmums ir saistīts ar pietiekami lieliem augustā vētras laikā nogāztiem koksnes apjomiem (ap 0,7 milj. m3).
Lapkoku papīrmalkas segmentā septembra sākumā Latvijā izmaiņas bija novērojamās apses segmentā, kur atsevišķajos piedāvājums cenas palielinājās par 1-2 LVL/m3, atsevišķos gadījumos sasniedzot pat 20 LVL/m3.
Avots: Latvianwood.lv, Meža nozares informācijas centrs.

AtslēgvārdiAtpakaļ uz rakstu sarakstu