Baltijas jūras reģiona koksnes resursu tirgus pārskati

Baltijas jūras reģiona koksnes resursu tirgus pārskati

2016-07-24

MNIC piedāvā ikmēneša pārskatus par zāģmateriālu eksporta un apaļkoksnes tirgus tendencēm Baltijas jūras reģiona valstīs. Pārskatu mērķis ir informēt kokrūpniecības nozares uzņēmumus par jaunākajām tendencēm apaļkoku sagādē, patēriņā, starpvalstu tirdzniecībā, kā arī nodrošināt ar aktuālo informāciju par lielāko kokapstrādes uzņēmumu iepirkuma cenām.


Vairāk nekā 10 gadus MNIC regulāri sagatavo Baltijas un Ziemēlvalstu zāģmateriālu eksporta pārskatus. Ikmēneša pārskatos ir iekļauta informācija par Latvijas kokrūpniecības nozares eksporta rezultātiem;  Latvijas skujkoku un lapkoku zāģmateriālu eksportu; Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas skujkoku zāģmateriālu ekpsortu sadalījumā pa valstīm. Pārskati iekļauj analītiskas piezīmes, tabulas un grafikus ar detalizētu informāciju. Pārskati ir brīvi pieejami visiem Latvianwood.lv abonentiem. Jaunākie pārskati publicēti sadaļā TIRGUS PĀRSKATI.

 

 

Papildus informatīvie produkti:

Apalkoksnes_tirgus_parskats_SMALLMeža nozares informācijas centrs piedāvā detalizētus pārskatus par apaļkoksnes tirgus tendencēm Baltijas jūras reģiona valstīs. Pārskatu mērķis ir informēt kokrūpniecības nozares uzņēmumus par jaunākajām tendencēm apaļkoku sagādē, patēriņā, starpvalstu tirdzniecībā, kā arī nodrošināt ar aktuālo informāciju par koksnes resursu cenām.  Baltijas jūras reģiona apaļkoksnes tirgus pārskats sevī ietver izvērsto informāciju no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, kā arī svarīgākās tendences no Vācijas un Baltkrievijas.

Pārskata sagatavošanā tiek analizēta un pēc nepieciešamības iekļauta sekojošā informācija:
Latvijā –  apaļkoksnes, zāģmateriālu un plātņu materiālu eksports; ostu informācija par papīrmalkas krājumiem; izsniegto ciršanas atļauju statistika; AS “Latvijas Valsts Meži” koksnes realizācijas apjomi; Latvianwood.lv monitoringa dati par lietkoksnes sortimentu cenām; apaļkoksnes imports; ekspertu viedokļi u.c. operatīvie dati.
Lietuvā – apaļkoksnes un zāģmateriālu eksports; plātņu materiālu ražošana; Lietuvas Valsts mežu apsaimniekotāja “Generalinė miškų urėdija” koksnes realizācijas apjomi un cenas; lielāko kokapstādes uzņēmumu koksnes iepirkumu cenas; apaļkoksnes imports; ekspertu viedokļi, u.c. operatīvie dati.
Igaunijā – apaļkoksnes eksports; zāģmateriālu ražošana; Igaunijas Valsts mežu apsaimniekotāja “RIIGIMETSA MAJANDAMISE KESKUS” koksnes realizācijas apjomi un cenas; lielāko kokapstādes uzņēmumu koksnes iepirkuma cenas, apaļkoksnes imports, ekspertu viedokļi u.c. operatīvie dati.
Somijā – mežizstrādes aktivitātes statistika, apaļkoksnes imports; zāģmateriālu eksports; celulozes un papīra ražošana; lietkoksnes iepirkuma cenas vietējā tirgū; ekspertu viedokļi u.c. operatīvie dati.
Zviedrijā – mežizstrādes aktivitātes statistika; apaļkoksnes imports; zāģmateriālu, celulozes un papīra ražošana; zāģbaļķu krājumi; celulozes cenas; lielāko lielāko kokapstādes uzņēmumu koksnes iepirkuma cenas; ekspertu viedokļi u.c. operatīvie dati.
Vācijā – mežizstrādes aktivitātes novērtējumi; lietkoksnes iepirkuma cenas vietējā tirgū; ekspertu viedokļi u.c. operatīvie dati.
Baltkrievijā– mežizstrādes aktivitātes statistika, apaļkoksnes piedāvātie un uz eksportu realizētie papīrmalkas apjomi; papīrmalkas cenas eksporta darījumiem, ekspertu viedokļi u.c. operatīvie dati.

Baltijas jūras reģiona apaļkoksnes tirgus pārskatu ir iespējams abonēt, noslēdzot līgumu par analītisko pakalpojumu sniegšanu.Back to blog listKontakti

Portāla ideoloģija un saturs - Meža Nozares Informācijas Centrs, SIA "Meža un Koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts".
Dobeles iela 41, Jelgava, Latvija, LV-3001 +371 63010605
meka@e-koks.lv

Rīgas birojs:
Skaistkalnes iela 1, Rīga, Latvija, LV-1004.
Informācijas centra vadītājs - Igors Krasavcevs.
igors.krasavcevs@latvianwood.lv