Koksnes resursu cenu monitorings

Koksnes resursu cenu monitorings

2016-07-27

MNIC veic koksnes resursu iepirkuma cenu monitoringu sadarbībā ar kokapstrādes, koksnes tirdzniecības un enerģētikas sektora uzņēmumiem. Strādājot ciešā sadarbībā ar uzņēmumu resursu sagādes daļām, katru mēnesi tiek apkopoti dati pa svarīgākajām sortimentu grupām. MNIC nodrošina informācijas apkopošanu no uzņēmumiem, kas kopumā patērē ne mazāk kā 60% no Latvijas koksnes resursiem.

 

ppmSākot ar 2006. gadu MNIC veic ikmēneša Lietkoksnes cenu monitoringu, kura ietvaros tiek apkopoti dati par egles, priedes un bērza zāģbaļķu, bērza finierkluču, apses taras kluču un visu sugu papīrmalkas cenām. Uzņēmumi tiek aptaujāti par precīzi definēto sortimentu cenām iepriekšējā kalendārā mēneša pēdējā darba dienā. Sortimenti tiek atlasīti, lai reprezentētu izplatītākās un visbiežāk pielietotās lietkoksnes specifikācijas.  Iegūtā informācija tiek publicēta kā vidējā aritmētiskā cena Latvijas reģionos.

Uzņēmumu dati ir konfidenciāli un respondentu minimālais skaits katrā reģionā ir veidots tā, lai nebūtu iespējams identificēt konkrētā uzņēmuma iepirkuma cenas.

 

0522-07Pēc 2009. gada lietkoksnes cenu monitorings tika paplašināts arī ar kurināmās koksnes sortimentiem: skujkoku un lapkoku malkas, skaidu, kurināmo un malkas šķeldu iepirkuma cenām. Portālā Latvianwood.lv ir publicētas kokrūpniecības uzņēmumu (piemēram, granulu ražotāju) vidējās iepirkuma cenas (EUR/ber/m3). Informācija par kurināmas koksnes vidējām cenām (EUR/MWh) pārveidošanas sektorā tiek apkopota, bet regulāro pārskatu veidā pagaidām nav publiski pieejama.

 

 

Tendences, kas ir novērotas ikmēneša monitoringa rezultātos, tiek publicētas sadaļā MONITORINGA ZIŅAS. Lietkoksnes un kurināmas koksnes cenas interaktīvā veidā ir pieejamas KOKSNES RESURSU CENU DATU BĀZE, un PDF dokumentu veidā – sadaļā TIRGUS PĀRSKATI.  Abonēšanas līgumā norādītie lietotāji saņem apkopojumus arī elektroniski uz e-pastiem.

Monitoringa rezultātus ir iespējams saņemt tikai noslēdzot portāla Latvianwood.lv abonēšanas līgumu. Informācija par abonešanas noteiktumiem tiek nosūtīta pēc pieprasījuma.

 Back to blog listKontakti

Portāla ideoloģija un saturs - Meža Nozares Informācijas Centrs, SIA "Meža un Koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts".
Dobeles iela 41, Jelgava, Latvija, LV-3001 +371 63010605
meka@e-koks.lv

Rīgas birojs:
Skaistkalnes iela 1, Rīga, Latvija, LV-1004.
Informācijas centra vadītājs - Igors Krasavcevs.
igors.krasavcevs@latvianwood.lv