BALTIJAS UN ZIEMEĻVALSTU SKUJKOKU ZĀĢMATERIĀLU EKSPORTA PĀRSKATS PAR 2020.GADA JANVĀRI – MAIJU

BALTIJAS UN ZIEMEĻVALSTU SKUJKOKU ZĀĢMATERIĀLU EKSPORTA PĀRSKATS PAR 2020.GADA JANVĀRI – MAIJU

2020-07-24

Sagatavots zāģmateriālu tirgus pārskats par 2020.gada janvāri – maiju. Pieejams rakstam pievienotajā dokumentā.

Latvijas ārējās tirdzniecības dati par maiju dod iespēju secināt, ka kokrūpniecības nozares eksportā kritums ir apstājies un kopumā situācija tirgos stabilizējas. Protams, kopējais eksporta ieņēmumu apjoms no 2019. gada līmeņa atpaliek par 10%. Tomēr situācija ir izteikti labāka nekā daudzos citos tautsaimniecības sektoros, piemēram, transporta nozarē. Turklāt, maija rādītāju starpība ar 2019. gadu ir jau krietni mazāka, nekā aprīlī piedzīvotie -16%.
Maijā acīmredzami atjaunojās pieprasījums Eiropas reģiona būv-niecības nozarē, kas kāpināja celtniecības kokmateriālu eksportu. Mērens pieaugums beidzot bija arī saplākšņa ražošanā un ekspor-tā. Stabilā līmenī saglabājās granulu eksports. Kā liecina uzņēmu-mu sniegtā informācija par pasūtījumiem un jūlija mēneša ziņas no tirgiem, augstāk minētājos sektoros stabilā situācija visticamāk saglabāsies arī trešajā ceturksnī.

MeKa 2020_07 Baltijas un Ziemelvalstu zagmaterialu eksporta parskats

TagsBack to blog listKontakti

Portāla ideoloģija un saturs - Meža Nozares Informācijas Centrs, SIA "Meža un Koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts".
Dobeles iela 41, Jelgava, Latvija, LV-3001 +371 63010605
meka@e-koks.lv

Rīgas birojs:
Skaistkalnes iela 1, Rīga, Latvija, LV-1004.
Informācijas centra vadītājs - Igors Krasavcevs.
igors.krasavcevs@latvianwood.lv