BALTIJAS UN ZIEMEĻVALSTU SKUJKOKU ZĀĢMATERIĀLU EKSPORTA PĀRSKATS PAR 2020.GADA JANVĀRI – SEPTEMBRI

BALTIJAS UN ZIEMEĻVALSTU SKUJKOKU ZĀĢMATERIĀLU EKSPORTA PĀRSKATS PAR 2020.GADA JANVĀRI – SEPTEMBRI

2020-12-03

Sagatavots zāģmateriālu tirgus pārskats par 2020.gada janvāri – septembri. Pieejams rakstam pievienotajā dokumentā.

Meža nozare turpina palikt praktiski vienīgā Latvijas tautsaimniecībā, kas minimāli cieš no COVID-19 epidēmijas un kārtējo reizi pierādot ”reālas” ekonomikas fundamentālo nozīmi.  Pateicoties celtniecības nozares ritmiskai darbībai Eiropas Savienībā, kā arī īstermiņā novēroto preču iztrūkumu atsevišķajos globālajos tirgos (ASV,  Apvienotā Karaliste), pieprasījums pēc celtniecības kokmateriāliem turpina saglabāties augstā līmenī. Kopumā tas ļāva Latvijas kokapstrādes uzņēmumiem trešajā ceturksnī noturēt eksporta ieņēmumus iepriekšējā gada līmenī (-1%; 622 milj. EUR).

Septembrī pozitīvie rezultāti bija novēroti svarīgākajās pirmapstrādes produktu grupās – skujkoku zāģmateriālu (+4%), saplākšņa (+7%), ka arī mēbeļu un namdaru izstrādājumu eksportā. Labvēlīgas tendences pieprasījumā saglabājas arī ceturtajā ceturksnī, bet Latvijas ražotāji sastopas ar neelastīgo koksnes resursu piedāvājumu un īstermiņā—arī zāģbaļķu un finierkluču deficītu, kas noveda pie dramatiskām cenu turbulencēm.

MeKa 2020_11 Baltijas un Ziemeļvalstu zāģmateriālu eksporta pārskats

TagsBack to blog listKontakti

Portāla ideoloģija un saturs - Meža Nozares Informācijas Centrs, SIA "Meža un Koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts".
Dobeles iela 41, Jelgava, Latvija, LV-3001 +371 63010605
meka@e-koks.lv

Rīgas birojs:
Skaistkalnes iela 1, Rīga, Latvija, LV-1004.
Informācijas centra vadītājs - Igors Krasavcevs.
igors.krasavcevs@latvianwood.lv